Jak latać tanio

Jak latać tanio

Wystarczy około 100 złotych, odrobina sprytu i korzystna promocja tanich linii lotniczych, żeby w kilka godzin dolecieć samolotem na drugi koniec Europy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak to zrobić:

Po pierwsze: sprawdzaj codziennie oferty tanich linii na ich stronach internetowych. Szczególnie warto zwracać uwagę na trzy linie „low cost”: Ryanair, Wizzair i EasyJet. Wizyty na ich stronach internetowych zajmą kilka minut dziennie, a możesz się naprawdę miło zaskoczyć. Tanie linie są tanie tylko pod warunkiem, że nie przegapimy promocji i bilet kupimy ze sporym wyprzedzeniem. Rezerwując lot na jutro, cena biletu wcale nie będzie już taka niska. Promocje zazwyczaj trwają bardzo krótko, więc naprawdę musisz odwiedzać strony tanich linii codziennie.

Po drugie: nic nie rób na ostatnią chwilę. Dlaczego tanim liniom lotniczym opłaca się sprzedawać bilet, powiedzmy za 50 złotych? Opłaca się, ponieważ oprócz pasażerów kupujących bilet po tej cenie, jest jeszcze dużo pasażerów , którzy robią rezerwacje na ostatnią chwilę i to na nich właśnie linie lotnicze głównie zarabiają, gdyż bilet rezerwowany „na jutro'” jest z reguły nawet kilka razy droższy niż kupiony z miesięcznym wyprzedzeniem. Zatem nie czekaj na ostatnią chwilę, rezerwuj jak najwcześniej.

Po trzecie: porównuj. Jeśli chcesz naprawdę zaoszczędzić, musisz spędzić trochę czasu przeglądając i porównując oferty. W internecie jest bardzo dużo stron wyszukujących najtańsze połączenia lotnicze. Wystarczy wpisać w Google: „tanie bilety”, „tanie loty” czy „tanie linie lotnicze” i otrzymamy długą listę serwisów oferujących wyszukiwarki tanich lotów. Trzeba jeszcze pamiętać o jednej rzeczy: promocyjna cena lotu jest kusząca pod warunkiem, że polecisz tam np. z Poznania, a nie z Warszawy. Z drugiej strony jeśli chcesz polecieć do Londynu, nie kupuj tańszego o kilkadziesiąt złotych biletu do np. Manchesteru, bo koszty transportu w Wielkiej Brytanii są wysokie, a przecież z tego Manchesteru będziesz musiał dojechać do Londynu. Często nie warto oszczędzać na samolocie, bo po dotarciu na lotnisko za granicą za bilet autobusowy do miejscowości docelowej zapłacisz tyle, że bardziej opłacałoby się kupić droższy bilet lotniczy na lot, który ląduje blisko celu Twojej podróży. Przed zakupem biletu warto więc przejrzeć strony lokalnych przewoźników i obliczyć, co nam się opłaca. Nie należy też bać się przesiadek. Często zdarza się tak, że lot z przesiadką tanimi liniami, jest dużo tańszy, niż bezpośredni zwykłym przewoźnikiem.

Po czwarte: pamiętaj o ukrytych kosztach. Bilet za 99 złotych wcale tyle nie kosztuje. Doliczyć do niego należy opłaty lotniskowe. Przy internetowych rezerwacjach bardzo często informacja o ich wysokości nie jest podawana przy promocyjnej cenie, a pojawia się dopiero po przejściu do następnej strony rezerwacji. Wysokość opłat lotniskowych jest bardzo zróżnicowana i np. lot za 19 złotych może mieć dużo wyższe opłaty niż ten za 99 złotych, przez co ten pierwszy jest mniej opłacalny. Wysokość opłat jest też zależna od tego, dokąd lecimy, jakimi liniami, jak długo trwa lot, z jakiego lotniska wyruszamy i na jakim lądujemy. Następną rzeczą, z której warto zrezygnować, żeby bilet kosztował mniej, jest bagaż. Pasażer może zabrać podręczny bagaż (do 15 kg w zależności od linii), co wystarcza na kilkudniową wizytę, a znacząco obcina koszty.
https://anonserek.pl/filmy

Inne wpisy o podróżach i turystyce:

Related articles

Back to Top