Nocleg na krakowskim Kazimierzu

Nie ulega wątpliwości, że Miasto Kraków jest miejscem bardzo często i chętnie odwiedzanym przez turystów z całego świata, ze względu na jego wyjątkowy klimat. Niezliczona ilość zabytków, atrakcji, zabytkowe kamienice, spacerowe uliczki, tutaj z przyjemnością chce się wracać. Nie przypadkowo co roku Kraków odwiedza miliony zwiedzających z całego świata.

Stale rozwijający się sektor outsourcingowy wzmacnia pozycję Miasta Kraków jako ważnego światowego centrum tego biznesu. W Krakowie i jego okolicach na dzień dzisiejszy działa mniej więcej pięćdziesiąt firm zajmujących się obsługą biznesową. Skupiska tych firm zajmują się całą gamą usług: od usług finansowych, poprzez prawne, księgowe, wsparcie IT. Dlatego część powracających turystów stanowią wyjazdy służbowe, naukowe, biznesowe, na targi, konferencje lub szkolenia.

Baza noclegowa w Krakowie jest doskonale rozbudowana m.in: hotele, hostele, pensjonaty, pokoje gościnne i apartamenty , naprawdę jest w czym wybierać.
Szukając noclegu rozważa się wiele aspektów np.: czy jest łazienka w pokoju, jaka jest odległość od interesujących nas punktów miasta, jaki jest standard ,wyposażenie, jakie ma opinie itp.

Ceny za nocleg wahają się od kilkudziesięciu złotych za dobę do nawet kilku tysięcy złotych – w zależności od standardu, lokalizacji, sezonu, każdy znajdzie coś dla siebie. Mam wrażenie,że mało które miasto w Polsce oferuje taką dużą możliwość.
Nocleg na Kazimierzu w Krakowie to przede wszystkim apartamenty, czyli niezależne w pełni wyposażone mieszkania. Najczęściej apartamenty posiadają własną kuchnię i łazienkę, są świetnie wyposażone, często standardem na poziomie hotelu. Jednak oferują więcej niż hotel, apartamenty oferują pełną niezależność i prywatność, a przy tym są znacznie tańsze. Również w porównaniu do hostelu, apartament wypada lepiej. Własna łazienka i bezpieczeństwo pozostawionych bagaży – to tylko niektóre zalety apartamentów.

Kraków warto odwiedzać o każdej porze roku, gdyż każda z nich ma swój klimat. Jednak zanim wybierzemy się do Krakowa warto pomyśleć o noclegu wcześniej, zamiast szukać na miejscu.

Inne wpisy o podróżach i turystyce:

Related articles

Back to Top