Podlasie rozbudowuje sieć ścieżek rowerowych dla amatorów jednośladów

Podlasie rozbudowuje sieć ścieżek rowerowych dla amatorów jednośladów.

Do końca 2015 roku ma powstać w województwie podlaskim kolejnych 600 km tras dla rowerów. Najpiękniejsze szlaki przebiegają przez pełne uroku parki Podlasia. Mieszczą się tu aż cztery Parki Narodowe: Białowieski, Biebrzański, Narwiański i Wigierski. Dla tych, którzy chcą się przemieszczać wzdłuż obranej trasy i zmieniać bazę w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów, bardzo ważną rzeczą będą noclegi na Podlasiu (szczególnie polecamy: bajdarka – noclegi podlaskie). Szlak wycieczki należałoby tak opracować, aby miejsce do spania było w jak najbardziej malowniczym miejscu.

Noclegi na Podlasiu mogą stanowić ofertę dla osób, które od wakacji oczekują spokoju i ciszy. Okolice te bowiem znane są z niezwykle urokliwych naturalnych zakątków. Bardzo dużą część tych terenów stanowią lasy. Są to w części bardzo rozległe i nieprzebyte puszcze, dzięki czemu przez lata mogły zachować swój naturalny charakter. Korzystnym pomysłem może być przykładowo urządzenie biwaku w lesie i spanie pod gołym niebem.

Na Podlasiu są również| liczne jeziora, w pobliżu których także wypoczywa wiele osób. Są to na przykład bardzo dobre miejsca dla miłośników wędkarstwa.
Bory Tucholskie

Wyjątkowo popularne na Podlasiu są trasy spływów kajakowych fascynującymi meandrami Bugu, Biebrzy czy Narwi. Na wycieczki wzdłuż nurtów rzek wyruszają amatorzy sportów wodny, dla których samo wiosłowanie jest świetną zabawą. Także mniej wysportowani miłośnicy wdzięków przyrody korzystają z tej formy przemieszczania się z ogromną przyjemnością. Cisza i spokój, która znamionuje zwłaszcza tereny parków narodowych, sprzyja możliwościom obserwacji i upajania się pięknem środowiska naturalnego. Zdarza się, że są to tereny całkiem pozbawione wpływów człowieka, więc jest co oglądać i podziwiać. Obszar parków narodowych i krajobrazowych w województwie podlaskim daje ogromne możliwości turystyczne.

Inne wpisy o podróżach i turystyce:

Related articles

Back to Top