Portugalia i Włochy

Portugalia i Włochy

Portugalia jeden z najbardziej przyjemnych krajów w Europie. Złoty piasek, gorące słońce, ocean… marzenie. Każdy, kto planuje swoje tegoroczne wakacje z pewnością powinien wziąć pod uwagę to niesamowite miejsce. Na cudownych plażach można wypocząć nabrać sił a przede wszystkim wspaniale się opalić! W restauracjach, których jest tam niezwykle dużo można spróbować dania kuchni lokalnej, które najlepiej smakują w połączeniu z tamtejszymi winami.

Będąc w tym państwie nie można nie odwiedzić stolicy, w której można zwiedzić wiele ciekawych zabytków warto tutaj wymienić, chociażby zamek, św. Jerzego, katedrę św. Antoniego, Klasztor Hieronimitów w Belém, Torre de Belém w dzielnicy Belém, Pomnik odkrywców. Za to noclegi w Portugalii nie są znowu takie drogie, ale wszystko zależy od regionu, w którym zamierzamy się zatrzymać.

Jednak nie każdy musi lubić wygrzewanie się na plaży, bardziej aktywni z pewnością wybiorą Włochy. Kraj ten posiada niezwykle bogatą przeszłość, dlatego aktywni podróżnicy nie omieszkają pojechać do Rzymu. Trzeba przyznać, że to niesłychanie piękne miasto, skąpane w słońcu z pizzeriami na każdej ulicy, a przecież trzeba skosztować prawdziwej włoskiej pizzy, zanim się wybierze na wycieczkę po mieście i oglądanie zabytków w Rzymie. Zanim wyjedzie się do tego miasta trzeba ułożyć sobie listę miejsc, które chce się odwiedzić, ponieważ jest ich tak dużo, że będąc tam trudno się będzie zdecydować, co się zwiedzać. Dla miłośników i fanów Toma Hanksa z pewnością priorytetem będzie zwiedzenie miejsc, w których kręcono film Anioły i Demony.

Trzeba się będzie także zastanowić nad kwaterą. Trzeba wybrać jakieś miejsce, w którym się chce nocować i oczywiście odpowiednio wcześniej zarezerwować pokój. Pobyt w Rzymie z pewnością przyniesie wiele wrażeń, szkoda by było, gdyby ten pobyt został popsuty przez kłopoty z noclegiem, warto więc wcześniej pomyśleć także o tej kwestii.

Inne wpisy o podróżach i turystyce:

Related articles

Back to Top