Sanktuarium w Niepokolanowie

Sanktuarium w Niepokolanowie

W naszym kraju istnieje wiele miejsc związanych z kultem religijnym. Oczywiście najbardziej znanym nich jest Częstochowa – czyli Jasna Góra. Nie mniej jednak poza nią w naszej pielgrzymce po miejscach związanych z religią powinniśmy również odwiedzić Niepokalanów.

Jest to niewielka miejscowość w województwie mazowieckim położona zaledwie około 40 kilometrów na zachód od Warszawy. Sama nazwa Niepokalanów, jest nazwą klasztoru położonego w miejscowości Paprotnia. Właśnie do tego Sanktuarium co roku pielgrzymują tysiące ludzi. Ma ono bardzo bogatą historię, a w szczególny sposób związane jest ono ze św. O. Maksymilianem Marią Kolbe. Właśnie w Niepokalanowie spędził on znaczną część swojego życia.

Przez wiele osób Niepokalanów nazywany jest jako klasztor – wydawnictwo. Właśnie tam bowiem jest wydawana spora część prasy religijnej. Najbardziej znanym tytułem wywodzącym się z Niepokalanowa jest „Rycerz Niepokalanej”. Poza nim znajduje się tam również rozgłośnia radiowa „ Radio Niepokalanów”.

Znaczna część klasztoru jest przeznaczona dla zwiedzania przez turystów, dodatkową atrakcją jaką tam znajdziemy jest piękny park, otaczający klasztor.

Inne wpisy o podróżach i turystyce:

Related articles

Back to Top