Kantor internetowy dla turystów – używanie kart walutowych za granicą

We współczesnym, zglobalizowanym świecie, podróżowanie jest tak proste jak jeszcze nigdy dotąd. Decyzję o wyjeździe podejmujemy czasem z dnia na dzień, bez żadnych wcześniejszych przygotowań. I tu może pojawić się problem: skąd wziąć walutę kraju, który planujemy odwiedzić? Kantory już pozamykane, gotówki w domu brak, wypłaty w zagranicznych bankomatach wiążą się ze sporymi prowizjami, a płacąc polską kartą nie zawsze wiemy, jaki kurs wymiany waluty w danym momencie zastosuje bank.

Czym jest karta walutowa?
W takim przypadku niezwykle przydatna okazuje się karta walutowa. To karta płatnicza, która pozwala na dokonywanie transakcji bezgotówkowych w większości punktów usługowo-handlowych w dowolnym kraju świata, umożliwia również wypłatę z większości bankomatów. Karta walutowa jest bezimienna, dlatego możesz ją na przykład użyć jako wypłatę kieszonkowego dla dziecka wyjeżdżającego zagranicę. Jako jej posiadacz nie musisz nosić przy sobie gotówki, a dostęp do swoich pieniędzy masz cały czas. Kartą zapłacisz w sklepie, kinie restauracji lub w internecie. Transakcje dokonane kartą walutową są rozliczane w walucie karty, bez przewalutowania. Takie rozwiązanie pozwala nam sporo zaoszczędzić, ponieważ nie płacimy prowizji banku związanej z zakupem waluty.

W jaki sposób zasilić kartę walutową?
Aby uniknąć ustalanych przez banki opłat za przewalutowanie, przy zasilaniu karty walutowej warto skorzystać z usług jednego z kantorów internetowych, w których zakupimy tanio walutę a następnie przelejemy ją na naszą kartę walutową. Wystarczy tylko z naszego polskiego rachunku bankowego zasilić konto złotówkowe kantoru internetowego, a następnie zakupić interesującą nas walutę i przelać ją na konto powiązane z kartą walutową. Co więcej, niektóre kantory internetowe same oferują wyrobienie u nich karty walutowej. Jak podaje porównywarka kantorów internetowych strefawalut.pl, na polskim rynku mamy w tym momencie trzy kantory online mające w swojej ofercie karty walutowe. Każdy z tych trzech kantorów internetowych oferuje kartę Visa Electron w trzech walutach USD, EUR, GBP. Karty różnią się między sobą kosztem wyrobienia, który waha się od 15 do 20 złotych oraz maksymalnym możliwym saldem, który wynosi maksymalnie 2500 EUR, 2100GBP lub 3500USD.

Dzięki możliwości zakupu i doładowania waluty bezpośrednio z kantorów online, karty walutowe zjednują sobie użytkowników. Popularność wynika z dużej wygody korzystania ale przede wszystkim z możliwych oszczędności. Jest to nowoczesny sposób, dzięki któremu możemy dokonywać tańszych zakupów zagranicą, bez konieczności nieustannego sprawdzania aktualnego kursu w naszym banku i obawy że bank przy przeliczaniu wykonanej przez nas transakcji przyjmie niekorzystny kurs wymiany.

Inne wpisy o podróżach i turystyce:

Related articles

Back to Top