Podróż? Oczywiście, tylko gdzie?

Lubisz podróże? Zwiedziłeś już pewnie kawał świata i byłeś w najpopularniejszych miejscach w Europie, nie mówiąc już o Polsce. Opalałeś się też w Turcji czy Tunezji, nurkowałeś w Egipcie czy jeździłeś desce w Grecji… Zastanawiasz się w jakie ciekawe miejsce wybrać się tym razem?

Inspiracji do wyjazdów można szukać w prasie podróżniczej. Na półkach księgarni znaleźć można coraz więcej miesięczników poświęconych turystyce, książek pisanych przez znanych podróżników czy globetrotterów którzy objechali cały świat. Kolejnym źródłem pomysłów są różnego rodzaju konferencje (jak chociażby Kolosy), pokazy slajdów, w trakcie których można posłuchać relacji z pierwszej ręki, zadać pytania i porozmawiać na temat interesującego nas miejsca. Ostatnio zapanowała też moda na blogi turystyczne. Praktycznie każdy, kto odbył lub jest w trakcie jakiegoś większego wjazdu opisuje swoje wrażenia, podaje szereg informacji praktycznych dotyczących kraju w którym przebywa. W komentarzach śmiało zadać można pytanie na interesujący nas temat, a w większości przypadków będzie pojawi się w ciągu kilku dni. Relacje z wyjazdów, galerie i informacje związane z podróżami znaleźć można również na społecznościowych portalach turystycznych, takich jak travelster.pl. Strony takie skupiają użytkowników których łączy wspólna pasja poznawania świata. Warto dołączyć to takiej społeczności. Społecznościowy charakter mają również fora turystyczne, bardzo często wyspecjalizowane w konkretnej dziedzinie turystyki, np. turystyce rowerowej czy górskiej.

Internet jest miejscem, w którym znaleźć można nie tylko potrzebne nam informacje, ale również poznać i wymienić poglądy z innymi osobami które interesują się tym samym tematem – w naszym przypadku – podróżami. Najlepszą ku temu sposobność dają turystyczne portale społecznościowe.

Inne wpisy o podróżach i turystyce:

Related articles

Back to Top